Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

PuMPuRS jauniešu iniciatīvas projekts “Suitu jaunieši var!”

Ir noslēdzies PuMPuRS jauniešu iniciatīvas projekts Suitu jaunieši var!, Līguma Nr.15/07/19-1, kuru realizēja biedrība Suitu kultūras mantojums sadarbībā ar Alsungas novada domi.

Projekta mērķis – ar neformālu mācību metožu palīdzību attīstīt jauniešu mērķtiecību un uzņēmību, prasmi sadarboties, tādejādi motivējot viņus turpināt izglītību un veicināt aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē.

Projektā tika īstenotas daudzveidīgas aktivitātes – lekcijas, pārgājieni, veloceļojums, apmācības-darbnīcas, diskusijas u.c., ar kuru palīdzību jaunieši iepazina un apguva ceļošanai un dzīvei dabā nepieciešamās iemaņas.

Vienlaicīgi ar fizisko un emocionālo sagatavošanos, projekta aktivitāšu papildus mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar Pētera Upenieka grāmatā Balandnieki atspoguļoto suitu ļaužu ikgadējo ceļošanu uz Žemaitijas Kalvāriju Lietuvā, kuru plānojām veikt ar velosipēdiem 5 dienu laikā, taču Covid19 izplatības un ierobežojumu dēļ no šī nodoma nācās atteikties. Šo kultūrvēsturisko ceļojumu un vienlaicīgi arī fiziskās izturības pārbaudījumu veicām līdz Vecpilij, kas arī bija gana liels izaicinājums – nobraucām vairāk nekā 60 kilometru!

Aktivitātes vietējiem jauniešiem bija pieejamas no 2019.gada decembra līdz pat 2021.gada jūnija pēdējai dienai, tās īstenojām tuvu viņu dzīvesvietām Alsungas novadā, līdz ar to tika iesaistīts ikviens interesents.

Projekta aktivitātēs kopumā iesaistījās 48 jaunieši, galvenokārt Alsungas vidusskolas skolēni, kā arī daži jaunieši no citām skolām, kuri paši vai viņu radinieki saistīti ar Alsungas novadu.

Suitu mērķtiecīgie jaunieši un pavadošās atbalsta personas pie Apriķu baznīcas – pieveikts aptuveni pusceļš no 60 km.

2021.gada 15.jūnijā

Projektu atbalsta:

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment