Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Projekts “Pirmais Latvijas dūdinieku saiets suitos”

2018. gada 26. un 27. maijā Suitu novadā notika Pirmais Latvijas dūdenieku saiets suitos.

Saietu rīkoja biedrība Suitu kultūras mantojums un tas notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Alsungas novada domes atbalstu. Saieta mērķis bija popularizēt tradicionālo dūdu spēli, satuvināt šī instrumenta spēles entuziastus no visas valsts, rosināt radošo sadarbību, kā arī iepazīstināt plašāku sabiedrību ar suitu kultūras mantojumu.

Saieta dalībniekiem bija iespēja iepazīties vienam ar otru, pārrunāt aktualitātes, uzklausīt divu dūdu izgatavotāju pieredzes stāstus, kā arī gūt ieskatu bagātajā suitu muzikālās folkloras mantojumā, jo tika organizētas vairākas kopīgas uzstāšanās.

Vienlaikus ar dūdenieku saietu Alsungā notika pavasara festivāls Lebediks, kura laikā tiek godināts suitu rausis jeb sklandrausis, un dūdenieku uzstāšanās papildināja festivāla programmu.

Tika arī godināta pagājušā gadsimta sākuma zināmāko suitu dūdenieku Pētera Šeflera un Dūdenieku Jāņa (Jāņa Ceiņa) piemiņa, tostarp piemiņas plāksnes piestiprināšana pie zvanu torņa Pantu kapsētā, kur atdusas P.Šeflers.

Valsts Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējums projektam 1200 eur.

Projekta vadītājs: kopas Suitu dūdenieki vadītājs Juris Lipsnis (epasts jurissuits@gmail.com, m. 26151541)

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment