Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

The year 2021 ended with several implemented projects

[EN]

Biedrībai Suitu kultūras mantojums 2021. gads noslēdzās ar vairāku projektu īstenošanu.

Latvijas Nacionālā kultūras centra projektā Pasākumi suitu kultūrtelpas stiprināšanai un popularizēšanai (LR Kultūras ministrijas mērķdotācija) 2021.gada otrajā pusē organizētas vairākas aktivitātes:

Pasākumi tradicionālo bungu spēles veicināšanai suitos:

  • Celma bungu izgatavošanas darbnīcas organizēšana bungu meistara Jura Paleliona vadībā;
  • Sietiņbungu jeb rāmja bungu izgatavošanas darbnīcas organizēšana meistares Ilzes Bušujevas vadībā;
  • Bungu spēles nodarbību organizēšana 2 grupām – bērniem un pieaugušajiem, saspēle ar Suitu dūdeniekiem un koncerts mūziķa, bundzinieka Mārtiņa Miļevska vadībā;
  • Iegādātas divas celma bungas no meistara Jura Paleliona, lai suitu interesentiem, kuriem nav savu bungu, būtu iespējas mācīties to spēli.

Izdota spēle bukleta formātā Suitu papīra lelles, To iespējams iegādāties, sazinoties ar biedrības pārstāvjiem.

Kopējais LNKC finansējums 2930 euro.

Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts īstenots projekts Atbalsts biedrības “Suitu kultūras mantojums” aktivitātēm 2021.gadā.

Projektā īstenotas suitu novadpētniecības un stāstniecības aktivitātes (pierakstīti un apkopoti suitu atmiņu stāsti), mājas lapas www.suitunovads.lv satura aktualizēšana, kā arī nodrošināta biedrības administratīvā darbība – grāmatvedības, lietvedības pakalpojumi un biedrības valdes un kopsapulču darba nodrošināšana. Kopējais mērķprogrammas finansējums 5000 euro.

Arī 2022.gadam biedrībai ir daudz plānu un ieceru suitu kultūras mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai vietējā un starptautiskā mērogā.

Lai mums visiem aktīvs un ražens šis gads!

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment